Raw Food Nedir?

Dünyada giderek daha popüler olan çiğ beslenme akımı kilo vermekten ödem atmaya, bağışıklığı güçlendirmekten cilt  güzelliğine pek çok fayda vaat ediyor.  İşin iyi tarafı vaat etmekle kalmıyor, vaatlerini gerçekten yerine getiriyor. Hem de birbirinden lezzetli yemekler, tatlılar, atıştırmalıklar ve içeceklerle takipçilerini son derece mutlu ediyor.

Marulu ikiye böldünüz, üstüne limon sıktınız…

Evet bu da çiğ beslenme. Ama buna hayat mı denir? İşte o ayrı bir soru…

Çiğ beslenme akımının sıkı takipçilerine tiramisudan geri kalıyor ne de spagettiden. Tabii tiramisunun peyniri sütten değil kajudan yapılıyor. Çünkü çiğ beslenme mutfağında hayvansal ürünler de kullanılmıyor.

Kötü çocuk gluten de bu mutfağa giremiyor. Öyleyse spagetti neyle yapılıyor? Tabii ki kerevizle! Suşi mi istersiniz, panna cotta mı? Sandviç mi istersiniz brownie mi? Hepsi var.

Üstelik bu alternatifleri tattıktan sonra eski alışkanlıklarınıza hayret edebilirsiniz.

Gelelim fasulyenin faydalarına…

Doğadaki çoğu şey faydalı zaten. Önemli olan soframıza geldiklerinde hala faydalı olup olmadıkları. Pişirerek gıdaları öldürüyoruz aslında.

42 derecenin üstündeki her işlem yemeğimizin içindeki yaşam enerjisini öldürüyor. Bunun alternatifi sadece pişirmemek değil. Çiğ beslenme kültürü pek çok farklı yöntem içeren, son derece gelişmiş bir mutfak. Tohumları çimlendirmek onların içindeki yaşam enerjisini aktive ediyor, enzimleri ve vitamin değerlerini yükseltiyor. Geleneksel bir yöntem olan kurutma da besin değerini öldürmeden birçok farklı lezzet yaratmayı kolaylaştırıyor.

Bazı ön yargıların kalorisi daha yüksek oluyor…

Çiğ beslenmenin ne kadar lezzetli ve keyifli olabileceğini keşfetmemiş birçok insan bunu sağlık hedeflerine ulaşmak için tahammül etmesi gereken bir süreç olarak görüyor.

Oysa bu büyük bir ön yargıdan ibaret. Vücuda olan etkisi ise bol miktarda gereksiz kalori ve toksin. Kendinize müthiş bir iyilik yapmak istiyorsanız işin kolayı var: Atelier Raw’u keşfedin.

Çiğ beslenme gurmelerinin rakipsiz tercihi Atelier Raw.

Kendi mutfağınızda bir anda devrim yaratamayabilirsiniz.

Her öğünü çiğ hazırlamanız mümkün olmayabilir.

Dert etmeyin. Atelier Raw sizin için, sizin yerinize birbirinden lezzetli yemekler, tatlılar, atıştırmalıklar ve içecekler hazırlamak için var. İsterseniz farklı menü paketleri satın alabilirsiniz.

İsterseniz daha serbest takılabilir ve canınız ne zaman isterse uğrayıp market bölümünden dilediğinizi alabilirsiniz. Web sitesi ve Instagram üzerinden sipariş vermeniz de mümkün. Bu kadar sıkı lezzetler karşısında başlangıçta yediklerinizin çiğ olduğundan şüphelenmeniz gayet normal. Atelier Raw ekibine dilediğiniz her soruyu sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir